ACCESS BARS ULUSLARARASI SERTİFİKALI UYGULAYICI EĞİTİMİ NEDİR?
‘’Kendinizi beslemeye ve özen göstermeye istekli olsaydınız ne olurdu? Olmasına mümkün olmadığına karar vermiş olduğunuz her şeyi olmak için kapıları açsaydınız ne olurdu? Dünyanın olanakları için ne kadar önemli olduğunuzu kavramanız için ne gerekirdi?’’ -Gary Douglas-
Hayatınızda en son ne zaman tam anlamıyla kendinize özen ve şefkat gösterilmiş ve bedeninizde yargısız şifayı hissettiniz? Uzun zaman mı oldu?
Access Consciousness içindeki ilk eğitim semineri Access Bars Uygulayıcı Eğitimi’dir. Bu eğitimi ilk kez aldığınızda uluslararası bir sertifikayla birlikte ‘’uygulayıcı’’ olur ve seanslar uygulamaya başlayabilirsiniz. Aynı eğitimi farklı 2 ayrı eğitmenden aldığınızda uygulayıcılar yetiştiren bir ‘’eğitmen’’ olursunuz. Amacımız bilinçten işleyen Access bilinciyle değişip dönüştürerek gün geçtikçe daha çok çoğalmak…

Access Bars temel eğitimi Access felsefesini size derinlemesine kazandıracak teorik bilgilerle başlar. Ardından Access’in kurucusu Gary Douglas ve daha sonra sistemin içine giren Dr. Dain Heer’in sunduğu eğitim videosu izletilir. Akışta günlük hayatınızı ve geleceğinizi neşe ve kolaylıkla yaşamanızı sağlayacak Access araçları ve prosesleriyle tanıştırılır.

Eğitimin ikinci aşamasında seminere katılan kişiler eşleşerek, eğitmen gözetiminde dönüşümlü olarak 4 bars seansı yaparlar; yani her bir kişi 2 seans yapmış ve 2 seans almış olur. Seansı uygulayan kişide, uygulanan kişi arasındaki ortak blokajlar varsa, aynı anda çözülme yaşanır.

Ortalama 1.15 saat süren bars seansı sonunda katılımcılar, lisanslı Access Bars uygulayıcısı olacaklardır.

1 günlük eğitim yaklaşık 7-8 saat sürmektedir.

ACCESS BARS UYGULAYICILIK EĞİTİMİ İLE NASIL BİR DEĞİŞİM YAŞANIR?

Access Bars tekniği başımızdaki bars adını verdiğimiz 32 enerjetik şarj noktalarına hafif dokunuşlarla işlevsellik gösteren dönüştürücü, araçlar ve prosesler setidir. Farkındalığımızın başlamasıyla beraber hayatımızda artık yük olan şeyleri daha fazla fark etmeye başlarız; yüklerimizden kurtulmak ve daha çok şimdiki zamanda kalmak isteriz.

Zihnin hiç susmayan sesi bizi, ya geçmişin travmaları/dramaları ya da geleceğin kaygıları arasında sıkıştırırken, içinde bulunduğumuz kafesten çıkmamızı ve hayatımızı, mutlu, huzurlu, kazançlı, dingin, sağlıklı, neşeli, kolay ve dengede yaşayacağımız bir realitede yaşamamızı neredeyse imkansız hale getirir. Access Bars bizi durduran değişimimize engel olan zihni susturup, pasif hale getirir. Çünkü başımızın içindeki zihin konuşurken ilerleyemez, değişimimize katkı olabilecek hiçbir olasılığı göremez ve hiçbir seçimde bulunamayız.

Access Bars fiziksel, ruhsal ve zihinsel tüm blokajları bedenimizden atmamızda şaşırtıcı etkiler yaratır; hayatımızı istediğimiz gibi şekillendirmemize olanak verir.

Access Bars, sonsuz varlık olarak sonsuz kapasitemizi engelleyen yetersizlik, öz güven eksikliği, öfke, kırgınlık, pişmanlık, kıskançlık, fobiler, hiperaktivite, panik atak, anksiyete, nefret, korku, kaygı, odak ve bipolar bozukluk gibi zihinsel/ruhsal problemleri siler. Beynimizi bir bilgisayara benzetirsek, yapılan işlemi hard diskimizden virüslerin temizlenmesi gibi düşünebiliriz.

Access Bars’dan sonra parasal konulardaki tıkanıklarımız hızla açılmaya başlar; parayla ilgili sahip olduğumuz tüm bakış açılarımızın, inanç kalıplarımızın, kararlarımızın, yeminlerimizin, taahhütlerimizin, alışkanlıklarımızın, yargılarımızın bilinçaltından ve bedenimize kilitlediğimiz tüm alanlardan silinmesiyle para/bolluk/bereket hayatımıza akmaya başlar.

Access Bars’dan sonra özel hayatlarımızda fark edilir değişimler meydana gelir; ilişkilerdeki istikrarsızlıklarımız yerine çatışmalardan ve sınırlamalardan uzak, bize en uyumlu, en çok keyif, huzur, heyecan veren ilişkiyi kendimize çekeriz.

Access Bars’dan sonra bedenimiz üzerinde biriktirdiğimiz tüm projeksiyonlar, ayrımlar, beklentiler, yargılar, reddetmeler, kırgınlıklar ve pişmanlıklar ile kaplanmış olan her şeyden özgürleştiğimiz için hücre yapısı dejenere olmamış sağlıklı yapısına geri döner ve biz hissedilir bir fiziksel rahatlama yaşarız ve gün geçtikçe daha sağlıklı bir bedene sahip olmaya başlarız.

Aynı gün içinde 4 seans da alabileceğiniz bu eğitimin elbette size çok daha fazla katkıları olacaktır. Siz çöplerinizden temizlendikçe yaratmak istediğiniz hayatı ve sahip olmak istediğiniz her şeyi hayatınıza çekmeye başlayacaksınız.

Eğitim sonunda size vereceğimiz Uluslararası Uygulayıcılık Sertifikası ile siz de bir ACCESS BARS UYGULAYICISI olacaksınız.
ACCESS BARS’IN AMACI
Her birimiz saf bir bilinçle dünyaya geliriz. Öğrenene ve bize öğretilene kadar korkularımız, yargılarımız yoktur. Daha sonra ailemiz, akrabalarımız, öğretmenlerimiz, çevremiz ve toplum tarafından bize ait olmayan ama her zaman bizimmiş gibi gelen sahiplendiğimiz yargılar ve kodlamalarla donatılırız. Başkalarından satın aldığımız, bize ait olmayan yargılar beraberinde kutupluluğu getirir. Kutupluluk ise bize gerçeği olduğu gibi görmemize izin vermez.
Access Bars bugün sizi sınırlamalarda tutan tüm bakış açılarınızdan, kolektif bilinçle size yerleşen inanç, davranış ve alışkanlık kalıplarından sizi özgürleştirir, hiç olmadığınız kadar kendiniz olmanızı sağlar. Başkalarından satın alıp, kendinizinmiş gibi hayatınıza akredite ettiğiniz tüm bakış açılarınızdan temizlendiğinizde bilinçten işlemeye başlarsınız ve ancak bu işlevsellikle gerçek potansiyelinizin farkına varır, kendi seçimlerinizle sonsuz olasılıklarla tanışırsınız.
Access’in amacı; drama ve travmalardan işlevsel hale gelmiş hayatımızın yerine, hayatı neşe ve kolaylıkla yaşayabileceğimiz yepyeni bir realiteyle bizleri tanıştırmaktır. Access hayatınızda iyi gitmeyen bir şeyleri değiştirmek ve size farklı bir realite kazandırmak için vardır…
Zihin bilişi keser ve bizi ya geçmişin hesaplamalarıyla ya da geleceğin kaygılarıyla meşgul eder. Access barsla sürekli başımızın içinde konuşan zihnin sesini durdurur, anda kalmayı başarır, sahip olduğumuz mucizelerin daha çok farkına varır, gerçek anlamda hayatı yaşamayı öğreniriz.
Access Bars hayatımızdaki para, sağlık, aşk, iş, cinsellik, yaratıcılık, başarı, huzur-dinginlik, sosyal ilişkiler vb. alanlarındaki tüm tıkanıkları açarak hem iç, hem de dış dünyamızla uyumu güçlendirir, her alanda yaşam kalitemizi maksimum seviyeye taşır.
*Yaşamınız tam istediğiniz gibi olsaydı nasıl olurdu?

ACCESS BARS’IN FAYDALARI NELERDİR?
Access Bars, bu güne kadar tüm dünyada yüzbinlerce insana sağlık, para, seks, uyku, ilişkiler, kaygı, depresyon vb. birçok alanda hayatlarını istedikleri yönde değiştirmeleri için yardım etti ve etmektedir. Access Bars’ın faydaları aşağıda sıralanandan şüphesiz çok daha fazla. Başlıcaları:
*Duygusal iniş çıkışları yatıştırarak daha dengeli bir ruh hali içinde olmanızı sağlar.
*Saplantılarınızı, kaygılarınızı ve korkularınızı ortadan kaldırır.
*Fobileri yok eder.
*Kararsızlıktan ve seçimsizlikten kurtarır, daha net seçimlerde bulunmanızı sağlar.
*Bedenin yaşlanma hızını yavaşlatır.
*Parayla ilgili tıkanıkları kaldırır, bolluk ve bereketi hayatınıza çeker.
*Sadece tek bir seansta bile depresyonun izlerini siler, neşeyi yaşamınıza dahil eder.
*Dikkat eksikliği, Hiperaktivite (ADHD) gibi öğrenmeyi güçleştiren durumların aşılmasını sağlar.
*Uyku bozukluklarını düzeltir, daha kaliteli bir uykuya sahip olursunuz.
*Zihinsel berraklığınıza kavuştuğunuz için, iş performansınızdan maximum sonuçlar alırsınız.
*Daha kolay bir hamilelik dönemi geçirmenizi ve daha rahat bir doğum sağlar.
*Kızgınlık, öfke, yorgunluk, nefret, tükenmişlik gibi duyguların vücudunuzda oluşturduğu blokajları çözerek, fiziksel hastalıklarınızı iyileştirir.
*Olumsuz yıkıcı düşünceleri kökünden söküp atar.
*Zihin ve bedendeki gerilimi yok eder.
*Çocuklarda ve gençlerde sınav öncesi sıkıntı ve endişeleri giderir.
*Psikomatik rahatsızlıkları azaltır.
*Migreni ortadan kaldırır.
*Kafanızın içinde sürekli konuşup duran gereksiz düşünce diyaloglarını, geveze zihni susturur.
*Kendiniz ve diğer kişiler için zihninizde daha geniş bir kabullenme ortamı yaratır. Bu kabullenme sayesinde ilişkilerinizde düzelme sağlanır.
*Hem rahatlamış, hem de enerjik hissetmenizi sağlar.
*Gerçek kapasitenizle sizi buluştururken her alanda yaratıcılığınızı artırır.
*Huzur, güven ve iyi hal duyguları artar. Öz güven eksikliğinden kaynaklanan (topluluk karşısında konuşamama gibi) sorunları ortadan kaldırır, kendinize olan güveninizi yaşam kalitenizi en üst seviyelere taşıyacak dereceye getirir.
*Kendinize koyduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırır, böylelikle hayatınızın her döneminde ve her alanında daha fazla olasılığa yer açmanıza olanak verir ve fırsatları kendinize çekmenizi sağlar.
*Kendiniz için şu an kullandığınız enerjiden, daha fazla kullanmanızı sağlar.
*Artan odaklanma, mantık yürütme, hayattan daha fazla keyif alma, daha fazla kapasite, problem çözme, işlerin daha kolay yürütülmesi, daha fazla kapasite ve fiziksel yetenek, artan farkındalık ve ruhsal gelişme sağlar.

ACCESS BARS SEANSI NASIL UYGULANIR?
Access Bars seansı uygulayıcısı olmak için ‘’Access Bars Uluslararası Sertifikalı Eğitimini’’ bir Access Eğitmeninden (BF) almanız gerekmektedir. 1 günlük bir eğitimden sonra siz de bu tekniği uygulayabilirsiniz.
Access Bars seansı pratik, basit ve uygularken de sizin de katkı alacağınız bir tekniktir. Başımızdaki bars adını verdiğimiz 32 noktaya yumuşak dokunuşlarla yaklaşık 1 saat 15 dakika süren bir seanstan hemen sonra uygulamanın faydaları görülmeye başlar. Kişinin ne kadar seans alması gerektiği, sahip olduğu blokajlarına, bakış açılarına, inanç kalıplarına kısaca taşıdığı yüklere göre değişkenlik gösterir.

ACCESS BARS SEANSI İLE ZARAR GÖRMEK MÜMKÜN MÜDÜR?

Access Bars seansları 1990 yılından bu güne yüzbinlerce kişiye uygulanmış ancak olumsuz hiçbir etkiyle karşılaşılmamıştır. Kaldı ki, uygulamayı yanlış yapmak imkansızdır ve bars uygulamaları ile kimse zarar görmez. Bebekler dahil herkes bu seandan gönül rahatlığıyla faydalanabilir. Etkili, kolay ve güvenlidir.